निर्मला पन्त हत्याकाण्ड बिरुद्द पेरिसमा फ्रान्सवासी नेपालीहरुको प्रदर्शन

कन्चनपुरकी १३ वर्षिय वालिका निर्मला पन्त र माया विक लगायतका महिलाहरुमाथि भएको हत्या, हिंसा र बलात्कारका घटना बिरुद्द पेरिसमा स्वतफुर्त रुपमा नेपालीहरु भेला भइ JUSTICE FOR NIRMALA AND MAYA भन्ने नाराका साथ प्रदर्शन गरेका छन ।

यहि आइतबार २३ सेप्टेम्बरको दिन पानि र हुरीको पर्वाह नगरी नेपालीहरु पेरिस स्थित Stalingrad भन्ने ठाउँमा जम्मा भइ अपराधिलाइ छिटो भन्दा छिटो कारवाही गर्न र महिला हिंसा बिरुद्द सहि कदम चाल्न सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका थिए ।

सक्रिय र सचेत सामाजिक ब्यक्तित्वहरूको पहलबाट आयोजना गरिएको कार्यक्रममा कालो पोशाक लगाएर जम्मा भएका सहभागीहरुले सामुहिक रुपमा मैनबत्ती जलाउदै महिलाहरुमाथि भइरहेको हिँसा हत्या र बलात्कार जस्ता जघन्य अपराधका बारेमा कविता लेख माध्यममार्फत रचनात्मक तथा सृजनात्मक बिरोधका कार्यक्रम गरेका थिए ।

नको हत्या भएको २ महिना बित्न लाग्दा पनि अपराधिहरु पक्राउ पर्न नसकेको र प्रहरी प्रशासनले नै घटनाका प्रमाण हरु ढाकछोप गरेको भन्दै देश तथा विदेशमा निर्मलाको न्यायका लागि स्वतस्फूर्त रुपमा आवाजहरु उठिरहेका छन् ।

 

फोटो : निर्मल अर्याल र मिलि कोइराला ज्युहरुको फेसबुक बाट 

1 COMMENT

  1. Hats off to Nepalis in Paris including Mili Koirala (our daughter) and others who had spontaneity of character and a deep sympathy towards advocating demand of justice to the victims and their families in these heinous acts carried out by some culprits in Nepal’s power circles. Hope such acts of awareness snowballs all across the globe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here